Specialeuddannelsen i almen medicin
København
Odense
Aarhus
KURSIST LOGIN:
Glemt password?
København
Specialeudd. i København
Kursusprogrammer
Forskningstræning
Underviserstillinger
Supervisionstilbud
Start
København
Kursusprogrammer
Kurser efter dato
Kurser efter dato
Dato
Hold
Tid
Lokale
Undervisere
Emne
April 2024
02-04-2024
ØST26
8:30-15:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
02-04-2024
ØST41
12:30-15:30
33-0-13
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
02-04-2024
ØST41
8:30-11:30
33-0-13
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
04-04-2024
ØST26X
8:30-15:30
33-0-23
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller,
Kronikerindsatsen i praksis
04-04-2024
ØST27
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
04-04-2024
ØST27
12:30-15:30
33-0-13
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
05-04-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-13
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
05-04-2024
ØST26X
8:30-15:30
33-0-23
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
08-04-2024
ØST26
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
10-04-2024
ØST26
8:30-15:30
33-0-13
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
11-04-2024
ØST41
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers,
Supervision af konsultation
12-04-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-13
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
15-04-2024
ØST41
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
15-04-2024
ØST41
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
17-04-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
17-04-2024
ØST41
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
17-04-2024
ØST41
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
18-04-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Cecilie Bryld,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
19-04-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-13
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
22-04-2024
ØST26X
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
23-04-2024
ØST26X
8:30-15:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
Maj 2024
01-05-2024
ØST41
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
01-05-2024
ØST41
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
02-05-2024
ØST41
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
06-05-2024
ØST26
8:30-15:30
33-0-13
Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
07-05-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
07-05-2024
ØST26
8:30-11:30
33-0-23
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
07-05-2024
ØST26
12:30-15:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
07-05-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
08-05-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-23
Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
08-05-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-23
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
13-05-2024
ØST26X
8:30-15:30
33-0-13
Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
13-05-2024
ØST33
8:30-11:30
33-0-23
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
13-05-2024
ØST33
12:30-15:30
33-0-23
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
14-05-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-23
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
14-05-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
15-05-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-23
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
15-05-2024
ØST35
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
15-05-2024
ØST35
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
17-05-2024
ØST27
8:30-11:30
33-0-23
Susanne Brejnebjerg Stilling,
Samspilsproblemer og terapiformer
17-05-2024
ØST27
12:30-15:30
33-0-23
Jesper Bay-Hansen,
Stress
21-05-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
21-05-2024
ØST26X
8:30-11:30
33-0-23
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
21-05-2024
ØST26X
12:30-15:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
21-05-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
22-05-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-13
Esben Hall-Andersen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
22-05-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
22-05-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-23
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
22-05-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-13
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
24-05-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
24-05-2024
ØST37
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
24-05-2024
ØST37
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
27-05-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
27-05-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-13
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
27-05-2024
ØST34
8:30-11:30
33-0-23
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
27-05-2024
ØST34
12:30-15:30
33-0-23
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
28-05-2024
ØST28
8:30-11:30
33-0-23
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
28-05-2024
ØST28
12:30-15:30
33-0-23
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
29-05-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-13
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
29-05-2024
ØST36
8:30-11:30
33-0-13
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
29-05-2024
ØST36
12:30-15:30
33-0-13
Niels Saxtrup,
Etik
30-05-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-13
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller, Betina Hebbelstrup Jensen,
Kronikerindsatsen i praksis
31-05-2024
ØST38
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
31-05-2024
ØST38
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
Juni 2024
03-06-2024
ØST40
12:30-15:30
33-0-23
John Brandt Brodersen,
Screening
03-06-2024
ØST40
8:30-11:30
33-0-23
Søs Holten,
Rejseprofylakse
04-06-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-23
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
04-06-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-13
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
04-06-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-13
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
04-06-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
07-06-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-13
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
07-06-2024
ØST38X
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
07-06-2024
ØST38X
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
10-06-2024
ØST40X
12:30-15:30
33-0-23
Søs Holten,
Rejseprofylakse
10-06-2024
ØST40X
8:30-11:30
33-0-23
John Brandt Brodersen,
Screening
11-06-2024
ØST28X
8:30-11:30
33-0-23
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
11-06-2024
ØST28X
12:30-15:30
33-0-23
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
12-06-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
12-06-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
12-06-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
12-06-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-23
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
13-06-2024
ØST42
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers,
Supervision af konsultation
18-06-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-23
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
18-06-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
18-06-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
18-06-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-23
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
19-06-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
19-06-2024
ØST39
8:30-11:30
33-0-23
Søs Holten,
Rejseprofylakse
19-06-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
19-06-2024
ØST39
12:30-15:30
33-0-23
John Brandt Brodersen,
Screening
20-06-2024
ØST28
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
20-06-2024
ØST28
12:30-15:30
33-0-13
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
21-06-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
August 2024
15-08-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Cecilie Bryld,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
15-08-2024
ØST28X
8:30-11:30
33-0-23
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
15-08-2024
ØST28X
12:30-15:30
33-0-23
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
16-08-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
16-08-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-23
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
19-08-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-23
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
20-08-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
22-08-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-23
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
22-08-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-23
Anders Beich,
Den motiverende samtale
23-08-2024
ØST42X
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Trine Boiesen, Carsten Albers, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
26-08-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
26-08-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
27-08-2024
ØST42
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
28-08-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
28-08-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
29-08-2024
ØST42X
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
September 2024
04-09-2024
ØST28
8:30-11:30
33-0-13
Mathias Rolskov Jakobsen,
Samspilsproblemer og terapiformer
04-09-2024
ØST28
12:30-15:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Stress
05-09-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
05-09-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-23
Morten Jakobsen, Marianne Rosendal,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
06-09-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-23
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
10-09-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
16-09-2024
ØST27
8:30-15:30
33-0-23
Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
17-09-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
17-09-2024
ØST27
8:30-11:30
33-0-13
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
17-09-2024
ØST27
12:30-15:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
17-09-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
18-09-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-13
Esben Hall-Andersen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
18-09-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-13
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
19-09-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller,
Kronikerindsatsen i praksis
19-09-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-23
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
20-09-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
20-09-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
24-09-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-13
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
24-09-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald,
Basal ledelse og samarbejde
25-09-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
25-09-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-13
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
30-09-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
Oktober 2024
03-10-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-23
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller, Betina Hebbelstrup Jensen,
Kronikerindsatsen i praksis
04-10-2024
ØST29
8:30-15:30
33-0-23
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
04-10-2024
ØST28X
8:30-11:30
33-0-23
Mathias Rolskov Jakobsen,
Samspilsproblemer og terapiformer
04-10-2024
ØST28X
12:30-15:30
33-0-23
Jesper Bay-Hansen,
Stress
07-10-2024
ØST29
8:30-15:30
33-0-23
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
08-10-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
08-10-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-23
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
08-10-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-23
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
09-10-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-23
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
09-10-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-23
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
21-10-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
23-10-2024
ØST43
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
24-10-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
24-10-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
25-10-2024
ØST43
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
29-10-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
29-10-2024
ØST43
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
29-10-2024
ØST43
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
31-10-2024
ØST29
8:30-11:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
31-10-2024
ØST29
12:30-15:30
33-0-13
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
November 2024
04-11-2024
ØST28
8:30-15:30
33-0-13
Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
04-11-2024
ØST35
8:30-11:30
33-0-23
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
04-11-2024
ØST35
12:30-15:30
33-0-23
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
05-11-2024
ØST44
12:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
05-11-2024
ØST44
8:30-11:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
05-11-2024
ØST28
8:30-11:30
33-0-13
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
05-11-2024
ØST28
12:30-15:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
06-11-2024
ØST44
12:30-15:30
33-0-23
Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
06-11-2024
ØST44
8:30-11:30
33-0-23
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
06-11-2024
ØST37
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
06-11-2024
ØST37
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
18-11-2024
ØST41
12:30-15:30
33-0-23
John Brandt Brodersen,
Screening
18-11-2024
ØST36
8:30-11:30
33-0-13
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
18-11-2024
ØST41
8:30-11:30
33-0-23
Søs Holten,
Rejseprofylakse
18-11-2024
ØST36
12:30-15:30
33-0-13
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
19-11-2024
ØST44
12:30-15:30
33-0-13
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
19-11-2024
ØST44X
12:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
19-11-2024
ØST44
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
19-11-2024
ØST44X
8:30-11:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
20-11-2024
ØST44X
12:30-15:30
33-0-23
Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
20-11-2024
ØST44X
8:30-11:30
33-0-23
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
21-11-2024
ØST29
8:30-11:30
33-0-23
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
21-11-2024
ØST29
12:30-15:30
33-0-23
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
22-11-2024
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
22-11-2024
ØST39
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
22-11-2024
ØST39
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
27-11-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-13
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
27-11-2024
ØST38
8:30-11:30
33-0-13
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
27-11-2024
ØST38
12:30-15:30
33-0-13
Niels Saxtrup,
Etik
29-11-2024
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
29-11-2024
ØST40
12:30-15:30
33-0-13
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
29-11-2024
ØST40
8:30-11:30
33-0-13
Nadja Elgin,
Etniske grupper
December 2024
02-12-2024
ØST42
12:30-15:30
33-0-13
John Brandt Brodersen,
Screening
02-12-2024
ØST42
8:30-11:30
33-0-13
Søs Holten,
Rejseprofylakse
03-12-2024
ØST44
12:30-15:30
33-0-13
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
03-12-2024
ØST44X
12:30-15:30
33-0-23
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
03-12-2024
ØST44
8:30-11:30
33-0-13
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
03-12-2024
ØST44X
8:30-11:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
04-12-2024
ØST44
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
04-12-2024
ØST44X
12:30-15:30
33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
04-12-2024
ØST44
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
04-12-2024
ØST44X
8:30-11:30
33-0-23
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
06-12-2024
ØST30
8:30-15:30
33-0-13
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
06-12-2024
ØST40X
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
06-12-2024
ØST40X
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
09-12-2024
ØST28X
8:30-15:30
33-0-23
Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
09-12-2024
ØST30
8:30-15:30
33-0-13
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
10-12-2024
ØST28X
8:30-11:30
33-0-23
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
10-12-2024
ØST30
8:30-11:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
10-12-2024
ØST28X
12:30-15:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
10-12-2024
ØST30
12:30-15:30
33-0-13
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
11-12-2024
ØST44
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
11-12-2024
ØST44
8:30-11:30
33-0-13
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
11-12-2024
ØST38X
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
11-12-2024
ØST38X
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
12-12-2024
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Marianne Rosendal,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
13-12-2024
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
16-12-2024
ØST42X
12:30-15:30
33-0-13
John Brandt Brodersen,
Screening
16-12-2024
ØST42X
8:30-11:30
33-0-13
Søs Holten,
Rejseprofylakse
Januar 2025
09-01-2025
ØST44
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
09-01-2025
ØST44
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
10-01-2025
ØST44
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
14-01-2025
ØST44X
12:30-15:30
33-0-13
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
14-01-2025
ØST44X
8:30-11:30
33-0-13
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
15-01-2025
ØST44X
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
15-01-2025
ØST44X
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
16-01-2025
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
16-01-2025
ØST30
8:30-11:30
33-0-23
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
16-01-2025
ØST30
12:30-15:30
33-0-23
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
17-01-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-23
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
17-01-2025
ØST29
8:30-11:30
33-0-13
Mattias Stølen Due,
Samspilsproblemer og terapiformer
17-01-2025
ØST29
12:30-15:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Stress
20-01-2025
ØST44
8:30-15:30
33-0-13
Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
21-01-2025
ØST44
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
21-01-2025
ØST44
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
23-01-2025
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller,
Kronikerindsatsen i praksis
24-01-2025
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
27-01-2025
ØST44X
8:30-15:30
33-0-13
Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
28-01-2025
ØST44X
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
28-01-2025
ØST44X
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
29-01-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-23
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
30-01-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Marianne Rosendal,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
31-01-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
Februar 2025
03-02-2025
ØST44X
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
03-02-2025
ØST44X
8:30-11:30
33-0-13 og 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
04-02-2025
ØST44X
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
24-02-2025
ØST29
8:30-15:30
33-0-23
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
25-02-2025
ØST29
8:30-15:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
Marts 2025
06-03-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-13
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
07-03-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-23
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
07-03-2025
ØST30
8:30-11:30
33-0-13
Mattias Stølen Due,
Samspilsproblemer og terapiformer
07-03-2025
ØST30
12:30-15:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Stress
10-03-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-23
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
11-03-2025
ØST31
8:30-11:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
11-03-2025
ØST31
12:30-15:30
33-0-13
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
17-03-2025
ØST29
8:30-15:30
33-0-13
Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
18-03-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
18-03-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
18-03-2025
ØST29
8:30-11:30
33-0-13
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
18-03-2025
ØST29
12:30-15:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
19-03-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-23
Esben Hall-Andersen, Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
19-03-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-23
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
25-03-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-13
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
25-03-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-23
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller,
Kronikerindsatsen i praksis
25-03-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
26-03-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
26-03-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-23
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
26-03-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-13
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
April 2025
07-04-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
08-04-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-23
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
08-04-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
08-04-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-23
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
09-04-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-23
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
09-04-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Marianne Rosendal,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
09-04-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-23
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
10-04-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
11-04-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
22-04-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
22-04-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
23-04-2025
ØST45
8:30-15:30
33-0-13
Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
24-04-2025
ØST31
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
24-04-2025
ØST31
12:30-15:30
33-0-13
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
25-04-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
28-04-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
28-04-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
29-04-2025
ØST45
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
Maj 2025
05-05-2025
ØST30
8:30-15:30
33-0-13
Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
06-05-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
06-05-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
06-05-2025
ØST30
8:30-11:30
33-0-13
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
06-05-2025
ØST30
12:30-15:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
07-05-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13
Esben Hall-Andersen, Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
07-05-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-13
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
12-05-2025
ØST44X
12:30-15:30
33-0-13
John Brandt Brodersen,
Screening
12-05-2025
ØST44X
8:30-11:30
33-0-13
Søs Holten,
Rejseprofylakse
13-05-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
13-05-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
14-05-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
14-05-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-13
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
19-05-2025
ØST37
8:30-11:30
33-0-13
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
19-05-2025
ØST39
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
19-05-2025
ØST37
12:30-15:30
33-0-13
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
19-05-2025
ØST39
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
20-05-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
20-05-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
21-05-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-23
Esben Hall-Andersen, Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
21-05-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-23
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
26-05-2025
ØST43
12:30-15:30
33-0-13
John Brandt Brodersen,
Screening
26-05-2025
ØST38
8:30-11:30
33-0-23
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
26-05-2025
ØST38
12:30-15:30
33-0-23
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
26-05-2025
ØST43
8:30-11:30
33-0-13
Søs Holten,
Rejseprofylakse
27-05-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
27-05-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-23
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
27-05-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-13
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
27-05-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-23
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
28-05-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
28-05-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
28-05-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
28-05-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-23
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
29-05-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
30-05-2025
ØST41
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
30-05-2025
ØST31
8:30-11:30
33-0-13
Mattias Stølen Due,
Samspilsproblemer og terapiformer
30-05-2025
ØST31
12:30-15:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Stress
30-05-2025
ØST41
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
Juni 2025
02-06-2025
ØST44
12:30-15:30
33-0-23
John Brandt Brodersen,
Screening
02-06-2025
ØST44
8:30-11:30
33-0-23
Søs Holten,
Rejseprofylakse
03-06-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-23
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller,
Kronikerindsatsen i praksis
04-06-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-23
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
10-06-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-23
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
10-06-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-23
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
11-06-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-23
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
11-06-2025
ØST40
12:30-15:30
33-0-13
Niels Saxtrup,
Etik
11-06-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-23
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
11-06-2025
ØST40
8:30-11:30
33-0-13
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
13-06-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-23
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
13-06-2025
ØST42
12:30-15:30
33-0-13
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
13-06-2025
ØST42
8:30-11:30
33-0-13
Nadja Elgin,
Etniske grupper
16-06-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-23
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
16-06-2025
ØST38X
8:30-11:30
33-0-13
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
16-06-2025
ØST38X
12:30-15:30
33-0-13
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
17-06-2025
ØST32
8:30-11:30
33-0-23
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
17-06-2025
ØST32
12:30-15:30
33-0-23
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
18-06-2025
ØST40X
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
18-06-2025
ØST40X
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
19-06-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
19-06-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
20-06-2025
ØST46
8:30-15:30
33-0-13
Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
20-06-2025
ØST42X
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
20-06-2025
ØST42X
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
August 2025
14-08-2025
ØST32
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
14-08-2025
ØST32
12:30-15:30
33-0-13
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
15-08-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-13
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
18-08-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
19-08-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
21-08-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
21-08-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
22-08-2025
ØST46X
8:30-15:30
33-0-13
Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
25-08-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
25-08-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
26-08-2025
ØST46
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
27-08-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
27-08-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
28-08-2025
ØST46X
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
September 2025
03-09-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
04-09-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-13
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
05-09-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Marianne Rosendal,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
05-09-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
08-09-2025
ØST31
8:30-15:30
33-0-13
Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
09-09-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
09-09-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
09-09-2025
ØST31
8:30-11:30
33-0-23
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
09-09-2025
ØST31
12:30-15:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
10-09-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-23
Esben Hall-Andersen, Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
10-09-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-23
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
11-09-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-23
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
12-09-2025
ØST32
8:30-11:30
33-0-23
Mattias Stølen Due,
Samspilsproblemer og terapiformer
12-09-2025
ØST32
12:30-15:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Stress
15-09-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
16-09-2025
ØST32X
8:30-11:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
16-09-2025
ØST32X
12:30-15:30
33-0-13
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
23-09-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-23
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller,
Kronikerindsatsen i praksis
23-09-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-13
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
23-09-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
24-09-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-23
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
24-09-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
24-09-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-13
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
25-09-2025
ØST32X
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
25-09-2025
ØST32X
12:30-15:30
33-0-13
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
26-09-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
Oktober 2025
01-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
02-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Marianne Rosendal,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
03-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
06-10-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
07-10-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
07-10-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-23
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
07-10-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-23
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
08-10-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
08-10-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
09-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Anders Rune Lander, Christian Vøhtz,
Tab/traumer/krise/sorg
10-10-2025
ØST32X
8:30-11:30
33-0-13
Mattias Stølen Due,
Samspilsproblemer og terapiformer
10-10-2025
ØST32X
12:30-15:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Stress
20-10-2025
ØST47
8:30-15:30
33-0-13
Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Trine Boiesen, Carsten Albers, Torsten Bjerre Fuglsang,
Supervision af konsultation
21-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-23
Solvej Skriver Hansen, Anne Møller,
Kronikerindsatsen i praksis
21-10-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-13
Nanna Emilie Overgaard, Michele Saldo,
Risikovurdering og profylakse
21-10-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-13
Anders Beich,
Den motiverende samtale
22-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen,
Palliation og den terminale patient
27-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Kenneth Westerfalck,
Praksisledelse og overenskomst
28-10-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Lægelig udvikling
30-10-2025
ØST47
12:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Reumatologiske lidelser
30-10-2025
ØST47
8:30-11:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
31-10-2025
ØST47
8:30-15:30
33-0-13 & 33-0-23
Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen,
Bevægeapparatet
November 2025
03-11-2025
ØST32
8:30-15:30
33-0-13
Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
04-11-2025
ØST48
12:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
04-11-2025
ØST32
8:30-11:30
33-0-23
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
04-11-2025
ØST48
8:30-11:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
04-11-2025
ØST32
12:30-15:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
05-11-2025
ØST48
12:30-15:30
33-0-13
Esben Hall-Andersen, Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
05-11-2025
ØST48
8:30-11:30
33-0-13
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
17-11-2025
ØST32X
8:30-15:30
33-0-13
Peter Jakobsen, Marie Villum Marker, Christian Steen Laursen,
Praksiskøb
17-11-2025
ØST46X
12:30-15:30
33-0-23
John Brandt Brodersen,
Screening
17-11-2025
ØST46X
8:30-11:30
33-0-23
Søs Holten,
Rejseprofylakse
18-11-2025
ØST48X
12:30-15:30
33-0-23
Bo Gerdes, Peter Hartmann,
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
18-11-2025
ØST32X
8:30-11:30
33-0-13
Tine Elisabeth Hansen,
UTH, klager
18-11-2025
ØST48X
8:30-11:30
33-0-23
Martin Ryt-Hansen,
Introduktion - lægerollen
18-11-2025
ØST32X
12:30-15:30
33-0-13
Martin Ryt-Hansen, Anders Lund,
Økonomi og skat for praktiserende læger
19-11-2025
ØST48X
12:30-15:30
33-0-13
Esben Hall-Andersen, Martin Bjerregaard Christensen,
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
19-11-2025
ØST48X
8:30-11:30
33-0-13
Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup,
Øjensygdomme
24-11-2025
ØST45
12:30-15:30
33-0-13
John Brandt Brodersen,
Screening
24-11-2025
ØST45
8:30-11:30
33-0-13
Søs Holten,
Rejseprofylakse
24-11-2025
ØST39
8:30-11:30
33-0-23
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
24-11-2025
ØST39
12:30-15:30
33-0-23
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
25-11-2025
ØST48
12:30-15:30
33-0-13
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
25-11-2025
ØST48
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
26-11-2025
ØST48
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
26-11-2025
ØST41
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
26-11-2025
ØST48
8:30-11:30
33-0-13
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
26-11-2025
ØST41
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
28-11-2025
ØST33
8:30-15:30
33-0-13
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
28-11-2025
ØST43
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
28-11-2025
ØST43
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
December 2025
01-12-2025
ØST33
8:30-15:30
33-0-13
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
02-12-2025
ØST48X
12:30-15:30
33-0-13
Ruth Kirk Ertmann,
Svangreomsorg
02-12-2025
ØST33
8:30-11:30
33-0-23
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
02-12-2025
ØST48X
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Maja Stegeager Kaltoft,
Basal ledelse og samarbejde
02-12-2025
ØST33
12:30-15:30
33-0-23
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
03-12-2025
ØST48X
12:30-15:30
33-0-13
Charlotte Høgsted Voglhofer, Ayaz Asad Choughti,
Lægevagt
03-12-2025
ØST42
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
03-12-2025
ØST48X
8:30-11:30
33-0-13
Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen,
Øre-, næse- og halssygdomme
03-12-2025
ØST42
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
05-12-2025
ØST44
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
05-12-2025
ØST44
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
08-12-2025
ØST46
12:30-15:30
33-0-13
John Brandt Brodersen,
Screening
08-12-2025
ØST40
12:30-15:30
33-0-13
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
08-12-2025
ØST46
8:30-11:30
33-0-23
Søs Holten,
Rejseprofylakse
08-12-2025
ØST40
8:30-11:30
33-0-13
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
09-12-2025
ØST48
12:30-15:30
33-0-13
Anne Danielsen, John Rosenberg,
Hudsygdomme
09-12-2025
ØST48
8:30-11:30
33-0-13
Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm,
Allergiske lidelser og astma
10-12-2025
ØST48
12:30-15:30
33-0-13
Trine Rønde Kristensen,
Samfunds- og arbejdsmedicin
10-12-2025
ØST48
8:30-11:30
33-0-13
Line Johansen Fahmy,
Attester/socialmedicinsk samarbejde
11-12-2025
ØST33
8:30-11:30
33-0-13
Søren Brynald, Sophie Bojesen,
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
11-12-2025
ØST33
12:30-15:30
33-0-13
Jerk W. Langer,
Alternativ medicin
12-12-2025
ØST33
8:30-15:30
33-0-13
Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff,
Den gamle patient, inkl. medicinering
12-12-2025
ØST34
8:30-15:30
33-0-23
Bjørn Perrild, Søren Bødtker,
Børn i praksis, herunder neurologi
15-12-2025
ØST34
8:30-15:30
33-0-13
Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen,
Gynækologi i almen praksis, mamma
15-12-2025
ØST40X
12:30-15:30
33-0-23
Peter Høyerup, Mark Lee Larsen,
Urinvejslidelser
15-12-2025
ØST40X
8:30-11:30
33-0-23
Nikolaj Askjær,
Rationel medicinering
16-12-2025
ØST34
8:30-11:30
33-0-13
Jesper Bay-Hansen,
Sexologi
16-12-2025
ØST34
12:30-15:30
33-0-13
Anette Graungaard, Heidi Fink, Helle Malberg Niclasen,
Børn og unge psykiatri, det truede barn
17-12-2025
ØST33
8:30-15:30
33-0-13
Morten Jakobsen, Marianne Rosendal,
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
17-12-2025
ØST42X
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup,
Etik
17-12-2025
ØST42X
8:30-11:30
33-0-23
Andreas Frank Jørgensen,
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
18-12-2025
ØST33
8:30-15:30
33-0-13
Bo Gerdes, Per Jensen,
Psykiatri
19-12-2025
ØST44X
12:30-15:30
33-0-23
Niels Saxtrup, Maria Krüger ,
Diagnose og overdiagnosticering
19-12-2025
ØST33
8:30-15:30
33-0-13
Anders Beich, Per Nielsen,
Misbrug og personligheds forstyrrelser
19-12-2025
ØST44X
8:30-11:30
33-0-23
Nadja Elgin,
Etniske grupper
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin · København · Odense · Århus ·
Generel kontakt
Dudal Webdesign